Archiwum Bloga

sobota, 27 czerwca 2026

biała róża miłości

 











Boisz się mnie kochać by nie obalić iluzji o sobie

boisz się mnie znaleźć i wolisz szukać

jakbyś chciała serce i miłość oszukać

nie ważne co dalej zrobię


zostawiasz mnie jak te białe róże z piosenki

bo będąc zbyt twardym okazałem się miękki

pękłem jak bańka mydlana, jak stal zbyt hartowana

jak piękna piosenka się kończę ale mało znana


nie chcesz patrzeć jak więdnę

i myśleć o tym co dalej będzie

dlatego ja dzisiaj w przyszłość wybiegnę

każdy jak te piękne róże więdnie


każdy z nas jest skarbem co ma tu swój czas

nie ważne ile piękna i siły w nas

ważne by dobrze wykorzystać swój czas

póki siła i piękno kwitnie w nas



kochaj mnie jak białe róże

póki siły mam by dźwigać świat

póki ze mnie piękny kwiat

choć na świecie bywa różnie


bo przy mnie nie musisz udawać że się nie śmiejesz

nie musisz udawać że nie płaczesz

przy mnie ci czas będzie mijał inaczej

a świat co innego będzie znaczył


podlewaj mnie mokrymi ustami

podlewaj miłości łzami

niech się spełnia miłość między nami

już sporo czasu byliśmy sami


świeć na mnie pięknymi oczami

kochaj mnie codziennie, kochaj nocami

bierz mnie w swe ręce, bierz między uda

a nie zechce żyć bez ciebie więcej i miłość nam się uda


więc mnie kochaj póki kwitnę ładnie

zanim płatek ostatni spadnie

dlatego robię tu tyle hałasu

bo nie mam aż tyle życia.... czasu...



środa, 17 czerwca 2026

Ciałem i duszą

Kocham Cię ciałem i duszą
 żadne zdarzenia mnie nie zmuszą 
każda nadzieja i blizna
 jakby miała mnie  do Ciebie zbliżać

 miłość która mnie spala swym płomieniem,
 która mnie czyni całym istnieniem
 odeszłaś i czyni mnie zimnym jak głaz 
lecz nie przestaję kochać i tęsknić wraz..
 
 powoli odchodzę bo znikasz wśród snów 
lecz gdybym mógł to wybrał bym cie znów 
choć ta miłość się nie ziści 
może mnie już całkiem zniszczy

 to ciałem i duszą jestem twój 
i od nowa podejmę ten trud i znój 
 by móc cię kochać choćby wśród marzeń i snów
 dla Ciebie od nowa spalać się znów

 tracę kontrolę i gubię się znów
 oddaję się tobie wśród marzeń i snów
 zanim tu spłonę i zmienię się w kamień 
ty miłość ze snów w prawdziwą zamień

niedziela, 7 czerwca 2026

Nasza wspólna piosenka o miłości

 

Tą piosenkę jutro będę smutniej nucił
bo wiem że ten czas już nie wróci
bo chciałbym z tobą witać dzień
a przy mnie tylko kreci się mój cień

i jeśli się tak nie stanie, 
że serca nie ruszą we wspólny taniec
smutkowi nie mogąc zaprzeczyć
będę się uczył cieszyć z prostych rzeczy

żyć się będę uczył na nowo
bo przysiągł bym wszystkim
że przecież dałaś mi słowo
coś jest nie tak z moją głową?

Bo ty nic mi nie mówiłaś
a ja chciałem zdziałać cuda
wkładać ręce między uda
lecz ty mnie spławiłaś

zostały mi tylko zimne zdjęcia 
gorące zmysły i ciepłe myśli
Może dobry Bóg coś wymyśli
i w końcu wpadniesz w moje objęcia

bo przecież myślę o tobie obłędnie
dla takiej panny marz bym w uszy 3 razy dziennie
i niech mnie wszyscy nazwą wariatem
tak by było nawet latem …

wszystko już opisywałem
już zostało wyjaśnione
znów o tobie pomyślałem
a ty poszłaś w swoją stronę...
heeej!!!

niedziela, 24 maja 2026

a ty gdzie.. kaj leziesz ciulu

Jedną ręką piszę wiersz 
jedną głową jednym sercem 
jedno życie tylko mam 
chciałbym cię zobaczyć jeszcze 

By miłości nam starczyło 
chociaż na ten jeden dzień
 żeby czasu nam starczyło
 żeby ziścił się ten sen 

Dwoje oczu pięknie lśni 
jedno ciało dziwnie drży
Czy marzenie spełni się 
dwoje ludzi kocha się

Wspólny księżyc dzisiaj w pełni czy marzenie to się spełni 
Czy mus dalej żyć rozpaczy 
i cię nigdy nie zobaczyć 


Czy uczucia w sobie kryć
 do księżyca sercem duszą wyć
czy się zniszczą te pragnienia 
 czy też dalej w smutku tkwić

Jeden człowiek dalej tęskni 
za oczami Co je spotkał 
zajrzał przez mnie w głąb miłości 
płacze że cię już nie spotka

Jeden człowiek dalej tęskni 
życie czas do przodu gna
Czy im Dane jest się spotkać 
 Jak zakończy się ta gra

Każdy jeden musi wierzyć 
że swoją miłość musi przeżyć 
czy szczęśliwa jest nikt nie wie 
Najpierw musi kochać siebie 

Najpierw musi wierzyć w siebie 
Wierzyć w jedną miłość dwojga serc 
Przeżyć to co do przeżycia 
By zrozumieć każdy gest 

Żeby kochać spotkać się 
czy potrzebny jest ten wiersz 

Te dwa serca dwoje oczu 
Może jedną miłość poczuć 
Gdy się kocha dwoje ludzi 
 to nie myśli o przeszkodach

Szkoda pustej namiętności 
szkoda czasu szkoda wierszy
Żyją gdzieś od siebie z dala 
Bo ktoś inny życiem rządzi 

Po co w miłość się wpierdala.... 

niedziela, 22 marca 2026

Awizo czyli zastac milosc w tobie

nie zastałem miłości w twym sercu
 choć twe oczy tak błyszczały 
czułem jakby świat znów stanął w miejscu i
 sam nie wiem czy czułem się duzy czy mały 

 zostawiłem namiętność w swych myślach 
niczym listonosz awizo 
tak bardzo chciałem znów kochać
 ale czas znów wszystko rozstrzygnął

 pukałem do serca miłości adresem 
chciałem się poczuć po prostu facetem 
a ty olałaś mój zgrabny sześciopak 
i powiedziałaś żem zwykły prostak 

 nie chciałaś poznać mnie i mych pragnień 
ani też zgłębiać miłości zagadnień 
odchodzę więc ze smutną miną 
nasz wspólny czas mógł lepiej minąć

 udajesz że nie masz miłości w sercu
 bo nie chcesz stawać na ślubnym kobiercu 
póki mój zapał jeszcze nie minął 
 zostawiam pod twoim sercem awizo
 
 pisze na nim ten właśnie tekst 
żebyś wiedziała że tak to jest 
że pragnę ciebie i twoich względów 
choć życie nie szczędzi nam różnych błędów

 może kiedy zobaczysz że mam coś dla ciebie 
że z swego życia robię ci prezent
 że w miłość, w nas i w przyszłość wierzę 
i chce by było nam razem jak w niebie

 może awizo wtedy odbierzesz
 może i miłość i smutek rozumiesz 
i wiesz jak to jest żyć w szczęściu czy smutku
 a więc zostawiam awizo do skutku 

 może twe serce i dusza rozumie 
jak to jest być jak niechciany kurier
 kiedy swe serce i miłość komuś zanosisz
 bo pragniesz kochać, nie tkwić w samotności

 lecz ten kochany miłości nie ma
 nie wierzy i myśli - to zwykła ściema
 chce tylko poruchać, miłości nie ma 
i chroni serce, uczucia nim zginą

 nie jestem tak głupim, chłopakiem- dziewczyną 
zauroczenie i czar szybko miną
 więc będzie niechętna bym odszedł chyżo 
a gdy jest pewny zostawi awizo

 zostawi uczuć swych poświadczenie 
że nie jestem tylko małym marzeniem 
ale zapewni że jestem miłością
 że pragnie bym była jego przyszłością

 zechce się dzielić swą codziennością
 a dowód miłości to wspólna codzienność
 to namiętności i uczuć niezmienność 
to mimo zmienności wspólne trwanie

 to właśnie w awizo jest zapisane
 które przynoszę do twego serca 
wiem że odrzucać to jest twój zwyczaj 
zanim to zrobisz wiersz ten przeczytaj